eskisehir-barkod

Eskişehir barkod sistemi

PrAtik

Eskişehir barkod sistemi eskişehir barkodlu satış eskişehir barkod eskişehir barkod hızlı satış PrAtikPOS perakende sektörüne özel “Hızlı ve Kolay” satış hizmeti sunmak için geliştirilmiş bir yazılımdır. Perakende sektörüne özel olan bu uygulama, sektöre özel özellikleri ile nakit, taksitli ve açık hesap gibi ödeme yöntemlerini kullanarak hızlı satış yapılmasını sağlar. Dokunmatik ekran, barkod okuyucu, tartı entegrasyonu ve yeni nesil Beko ve Verifone yazarkasa entegrasyonu gibi özellikleriyle kullanıcısının işlemlerini kolaylaştırma ve hızlandırmayı sağlayan bir uygulamadır.

Neden PrAtik?

Günümüzde hızlı ve güvenli satış, perakende işletmeleri için zorunluluk haline gelmiştir. Bunun için anlık satışlarda kullanıcı kaynaklı hataların en aza indirilmesi ve satışların hızlandırılması gerekmektedir.

Teknolojinin ve yazılımın günümüzde vazgeçilmez bir ihtiyaç haline gelmesiyle birlikte sıcak satış hacmi yüksek perakende işletmelerinde verimliliği arttırmak amacıyla satış, stok takibi ve nakit akışının kontrol altında tutulması gereklidir. PrAtikPOS tüm bu işlemler için gerekli alt yapıyı sağlayarak perakende işletmelerinin destekçisi haline gelmiştir. AtikSE Sistem Engtegratörü ile tam entegrasyon sağlayarak tüm cari, stok, kasa, banka ve muhasebe işlemlerinizi takip etmenize olanak sağlamaktadır. Yeni nesil yazar kasalar ile tam entegrasyonu, yazar kasaların kullanımını kolay ve güvenli hale getirmiştir.

Stok Yönetimi

Eskişehir barkod sistemi İşletmelerin "Hızlı ve Sıcak Satış" işlemlerinde stokların yönetimi ve takibi en önemli konulardan birisidir. PrAtikPOS uygulaması; kullanıcılarına sunduğu detaylı stok takibi ve raporları ile işletmelerin ihtiyacını karşılamaktadır. PratikPOS'un ile tüm stok takibi sürçlerinizi etkin ve detaylı bir şekilde yönetebilirsiniz.

Sınırsız Stok Takip Sistemi

Stok hacmi büyük işletmelere herhangi bir stok sınırlaması getirmeden, stok oluşturma imkanı sunmaktadır. AtikSE Sistem Entegratörü yazılımı ile entegre çalışarak stokların takibini kolaylaştırmaktadır. Stok takibinde perakende müşterilerinin ihtiyaç duyduğu planlamalar için maksimum ve minimum gibi tanımlamalarla kullanıcılarının isteklerine çözüm sunmaktadır. İşletmeler stoklarının tüm giriş ve çıkış işlemlerini anlık detaylı görebilmektedir. AtikSE entegrasyonu sayesinde istedikleri tüm detaylı raporları alabilmektedir. Stokları için resim tanımlarına önem veren işletmeler; stoklarında herhangi bir kısıtlama olmadan sınırsız resim tanımlayabilmektedir. Stoklarında eksi bakiyenin kontrol edilmesini isteyen işletmeler için bu hizmeti de desteklemektedir.Eksi bakiyeye düşüldüğünde uyarı vermesi veya işlemi engellemesi gibi seçenekleriyle programı esnekleştirmekte ve işletme politikasına göre eski bakiyeli stokların yönetimini ve tespitini kolaylaştırmaktadır.

Depo Takip Sistemi

Gerçek veya sanal depo takibi ihtiyacı olan işletmelerin ihtiyacını karşılamaktadır. İşletmenin yaptığı satışların ve iadelerin depo bazında yapılmasını destekleyerek; depolarda bulunan stok bakiyesinin ayrılmasını ve stok takibinin kolaylaşmasını sağlamaktadır. AtikSE Sistem Entegratörü ile alınan detaylı depo raporları kullanıcılarının depo takibini kolaylaştırmaktadır. AtikSE programı ile depolar arası transfer işlemleri yapılabilmektedir.


Lot/Parti/Seri Takip Sistemi

Lot, parti veya seri takibi ile işletmeler renk, beden, numara veya seri gibi etkenler sebebiyle ayrı ayrı stoklar açmak yerine tek stok altında bunların takibini yapabilmektedir. Ürünlerine ait lot, parti veya seri takibini yapan işletmelere PrAtikPOS destek sunmaktadır.

Sınırsız Barkod Takip Sistemi

Sınırsız stok takibi ile birlikte stoklara sınırsız barkod desteği de verilmektedir. Bir stoğa ait birden fazla barkod tanımlaması ile barkod değişikliği gibi durumlarda eski barkodu silmek yerine yeni barkod eklenerek satış ve barkod takibi kolaylaşmaktadır. Ayrıca barkod sistemininde kolay kullanımının sunduğu diğer bir avantaj ise tartılı satılan ürünlerde barkod bilgisinden ürünün ağırlığı alınmaktadır.


PrAtik Tuş Desteği

Barkodu bulunmayan, çok satışı yapılan veya hızlı satışı yapılmak istenen stoklar için ekranda kısayol desteği verilmektedir. Bu kısayollar ile kullanıcılar tek tuşla ürünün satışını yapabilmektedir. Ayrıca bu kısayollar kendi içinde gruplanarak işletme kullanıcılarının kolay kullanımını desteklemektedir. Bu kısayollar sistemin esnekliği ile kullanılan ekran boyutuna göre kısayol tuşlarının boyu ve yüksekliği kullanıcı tercihine bağlı olarak değiştirilebilmektedir. Ayrıca stoklara ait tanımlanan resimler bu kısayol tuşlarında gösterilmektedir ve kullanıcı hatasının en aza indirilmesi sağlanmaktadır.

eskisehir-barkod-sistemi

Satış Yönetimi

İşletmelerin son kullanıcı ile karşılaştığı satış ekranlarında en önemli faktörler hatasız ve hızlı işlemlerdir. PrAtikPOS'un satış yönetim anlayışı ile işletmelerin isteklerini karşılamaktadır. PrAtikPOS ile satışlarınızı hızlandırabilir ve işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Satış Bekletme Sistemi

İşlem hacmi yüksek olan işletmeler için satış bekletme sistemi desteklenmektedir. Satış esnasında oluşan aksaklıklar nedeniyle işlemler gecikmekte ve yoğunluk artmaktadır. Bu yoğunluğun önüne geçebilmek ve aksaklıkları ötelemek için satış bekletme sistemi desteklenmiştir. Bu sistem ile aktif satışı devam eden müşteri beklemeye alınabilir ve diğer satış işlemine devam edilebilir.

Terazi Entegrasyonu

İşletmesinde tartı veya terazi kullanan işletmeler için terazi aktarım sistemi de desteklenmiştir. Tartılan ürünün bilgileri anlık olarak kasaya gönderilmektedir. Terazi sistemi kullanmak için detaylı senaryolar kullanan işletmelerin iş yükleri en aza indirilmiştir.


Kredi Kartı Taksit Sistemi

Kredi kartlarında taksit imkanı sunan işletmelerin ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bankaların tanımlanan taksit sayılarına göre satış esnasında taksitli ödeme girebilmektedir. Ayrıca bu taksitli ödeme için taksitler ve taksitin tarih bilgileri ayrı ayrı tutulur.

Satış İade Sistemi

Çeşitli sebeplerden dolayı ürün iade isteğinde bulunan müşteriler için ürün iade sistemi geliştirilmiştir. İşletmeler ürün iade işlemini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler. Ayrıca ürün iade işlemi gerçekleştirilirken işletme tercihine bağlı olarak şifreli işlem uygulanabilir.


Müşteri Ekran Desteği

PrAtikPOS, satış esnasında müşterileri bilgilendirme amaçlı ikinci bir ekranı da desteklemektedir. Müşteri ekranları için herhangi bir kısıt getirmeyen PrAtikPOS; ikinci ekran veya VFD Dijital ekranlara destek vermektedir.

Dokunmatik Ekran Desteği

Eskişehir barkod sistemi Dokunmatik ekran kullanmak isteyen işletmeler için dokunmatik ekran desteği verilmiştir. Bu destekle birlikte kullanıcının rahat ve performanslı kullanımı göz önüne alınarak uygulama tasarımı geliştirilmiştir. Dokunmatik ekran kullanımı isteyen kullanıcılar için sistem esnekleştirilerek isteğe göre numerik klavye eklenmiştir.


Detaylı Ödeme Sistemi

İşletmelerde çoğu zaman kullanılan detaylı ödeme(aynı anda birden fazla ödeme yöntemi) yöntemleri PrAtikPOS uygulamasında desteklenmiştir. Detaylı ödeme sistemi; kullanıcıların kolay kullanımı için ekranda kısayol tuşu ile desteklenmiş ve ödeme yaptıkça bakiyeyi azaltan sistem ile ödeme karışıklığı ortadan kaldırmıştır. Bu çözüm yöntemi ile işletmelerimizin müşterileri aynı satış işleminde birden fazla ödeme yöntemi kullanabilmektedir. Ayrıca sistem esnekleştirilerek kullanıcının detaylı ödeme ile fazla ödeme yapabilmesi işletme tercihine bırakılmıştır. Detaylı ödeme sistemi kullanıldığında AtikSE entegrasyonunda müşterinin ödeme tipleri ayrı modüllerde(kasa, banka gibi) tutulması desteklenmiştir.

Kasada Ödeme Sistemi

Eczane ve medikal gibi işletmeler satışlarını belirli noktalardan ödemeleri ise tek kasadan yapmaktadırlar. Bu ve benzeri işletmeler için satış ve ödeme noktaları ayrılmıştır. Satış ve ödeme noktalarının farklılığı ile tezgahtarların tahsilat trafiği azaltılır.


Restaurant Masa Sipariş Takip Sistemi

İşletmesinde sipariş veya restaurant sistemi kullanan işletmeler için masa sipariş takip sistemi desteklenmektedir. Bu sistemle birlikte işletme müşterilerinin masa ve sipariş bilgileri takip edilebilmektedir.

Plasiyer Takip Sistemi

Birden fazla kasiyer ile çalışan küçük, orta veya büyük ölçekli işletmeler plasiyer takibi yapabilmektedir. Plasiyer takibi ile anlık satış, iade ve tahsilat gibi işlemlerin kimin tarafından yapıldığı bilgisi tutulmaktadır. Plasiyer takibi ile kullanıcı performans bilgileri işletmelerin ihtiyacını karşılamaktadır ve işletme yönetimini kolaylaştırmaktadır.

eskisehir-barkod-okuyucu

Yazar Kasa Yönetimi

Yeni nesil yazar kasaların kullanımı işletmelerin iş yükünü azaltmakla beraber kolay kullanım imkanı da sunmaktadır. Yeni nesil yazar kasa, POS ve ÖKC üreticilerinden tam onaylı destek alan PrAtikPOS uygulaması yazar kasa yönetiminde işletmelere en pratik çözümü sağlamaktadır. Yazar kasalarla tam entegre çalışarak aktif bir kullanıcı deneyimi sunar.

Beko ve Verifone Yeni Nesil Yazar Kasa Entegrasyon Sistemi

Eskişehir barkod sistemi “Hızlı ve Sıcak Satış” yapan işletmelerin yeni nesil yazar kasa isteklerine çözüm sunmaktadır. Verifone ve Beko gibi yeni nesil yazar kasa üreticilerinin sunduğu yazarkasa hizmetlerine PrAtikPOS tam destek vermektedir. Yazarkasalar USB veya TCP protokolleri aracılığıyla bağlanmaktadır ve kredi kartı, nakit ve taksit gibi ödeme seçenekleri desteklenmektedir. Ayrıca birden fazla yazarkasa kullanan işletmelerde kullanıcılara özel kasiyer bağlanabilmektedir.

Para Çekmecesi Entegrasyonu

Otomatik para çekmecesi kullanan işletmeler için satış sonrası para çekmecesinin açılmasına tam destek vermektedir. Kullanıcı isteğine göre tüm ödeme tiplerinde kullanılabilmektedir

eskisehir-barkodlu-satıs

Müşteri Yönetimi

Müşteri yönetimi için AtikSE Sistem Entegratörü ile tam entegre çalışan PrAtikPOS geniş müşteri takibi ile işletmelere destek sağlamaktadır. Detaylı müşteri raporları ve kolay yönetimi ile PrAtik işletmelerine müşteri yönetimi için alternatif çözümler üretmektedir.

AtikSE Cari Entegrasyonu

PrAtikPOS ile oluşturulan müşteriler anlık AtikSE Sistem Entegratörüne Cari olarak açılmaktadır. Bu hızlı kayıt işlemi cari takibine önem veren işletmelere avantaj sağlamaktadır.

Perakende Müşteri Sistemi

Anlık satış hacmi yüksek olan işletmelerde satış işlemleri standart müşteriler üzerinden takip edilmektedir. PrAtikPOS ile sistemde perkande müşteri tanımlaması yaparak tüm satışları bu müşteri üzerinden takip edebilirsiniz. PrAtikPOS perkande müşterisi üzerinden yapılan satışlarda açık hesap(veresiye) ödemesine izin vermeyerek kullanıcıların hata yapmasına da izin vermemektedir.


Detaylı Cari Raporları

Detaylı ve kritik raporlar işletmelerin iş yüklerini azaltmakla kalmayarak satış politikalarının da belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır. PrAtikPOS ile tanımlanan müşterilerin AtikSE ile entegrasyonu müşterilerin tüm işlemleri için detaylı rapor seçeneği sunmaktadır.

eskisehir-barkod-yazılımı

Genel Özellikler

Müşteri yönetimi için AtikSE Sistem Entegratörü ile tam entegre çalışan PrAtikPOS geniş müşteri takibi ile işletmelere destek sağlamaktadır. Detaylı müşteri raporları ve kolay yönetimi ile PrAtik işletmelerine müşteri yönetimi için alternatif çözümler üretmektedir.

Ticari Paket ile Entegre

Eskişehir barkod sistemi  AtikSE Sistem Entegratörünün sahip olduğu Cari, Stok, Kasa, Banka ve Muhasebe modülleri ile tam entegrasyon sağlanmaktadır. Aktarımın esnekliğine bağlı olarak anlık veya toplu aktarımlarda satış yapılan carinin ve stoğun bilgileri aktarılmaktadır. Ayrıca bu cari ve stoklara ait işlem raporları detaylı bir şekilde alınabilmektedir. Tahsilat işlemleri için Kasa ve Banka modülleri kullanılmaktadır. İşletmenin sahip olduğu kasa ve banka sayısına göre tek veya birden fazla kasa ve banka ile işlem yapılabilir. Eskişehir barkod sistemi PrAtikPOS ile satış sırasında seçilen banka veya kasa bilgisine göre ilgili alana kayıtları aktarılır. Ayrıca muhasebe entegrasyonu kullanan işletmelerin satıştan sonra muhasebe kayıtları oluşturulur. AtikSE Sistem Entegratörü ile entegre çalışması bu modüllerde işletmelerin detaylı raporlar almasını sağlamaktadır.

Özelleştirilmiş Klavye Kısayol Desteği

Kayıt, sil, yeni kayıt gibi hızlı işlemlerin yapılabilmesi için tüm programlarda kısayol tuşları bulunmaktadır. Kullanım alışkanlığı PrAtikPOS ’tan farklı olan işletmeler için klavye kısayol tuşları

Eskişehir barkod sistemi  PrAtikPOS ‘un kullanıcı bazlı parametre yönetimi ile işletmelerin uygulama kullanımı kolaylaşmaktadır ve yazılım işletmeye uygun hale getirilmektedir. Bahsi geçen birçok özellik kullanıcı bazında esnekleştirilmektedir. Ayrıca kullanıcı bazında yetkilendirme yapılabilmekte ve uygulama kullanıcıya özel hale getirilebilmektedir. Örneğin, işletmenin tüm kullanıcıları için iade işlem şifreleri, yapabileceği ödeme tipleri gibi işlemler özelleştirilmektedir.

Pratik Yazdırma Sistemi

Eskişehir barkod sistemi PrAtikPOS ’un en büyük avantajlarından birisi olan çıktı tasarımları; tüm işletmelerin ihtiyacı olan, sınırsız sayıda çıktı tasarımı sunmaktadır. İşletmenin sahip olduğu Fatura ve Fiş boyutuna göre hazırlanan fiş tasarımları tasarım editörü ile kısa sürelerde isteğe uygun tasarlanarak teslim edilmektedir. Ayrıca sistemin sahip olduğu standart Fiş ve Fatura tasarımlarını da işletmeler kullanabilir.

Sosyal Medyada Bizi Paylaşın
Eskişehir yazılım firmaları
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram