Eczane sıcaklık takip

Kablosuz Datalogger


Eczane sıcaklık takip sistemi nedir?

Eczaneler, Aile Hekimlikleri, Hastaneler, Sağlık İşletmelerinde bulunan ilaçların, bulunduğu ortam ve aşıların depolandığı soğutucuların sıcaklık ve nem takibinin yapılması zorunlu hale gelmektedir. Eczane Sıcaklık ve Nem takip terminali ile tanımladığınız periyodik aralıklar ile ölçümlerinizi saklayabilen, verilerini bulut sunucusunda depolayan ve oluşan istisnalardan sizi anında haberdar edebilen bir sistemdir. Eczanelerde ilaçların bulunduğu ortam ve aşıların depolandığı soğutucuların 12 Nisan 2015 tarihinden itibaren Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik gereği sıcaklık ve nem takibinin yapılması zorunlu hale gelmektedir.

Eczane Sıcaklık ve Nem Takibi Yönetmeliği

12/4/2014 tarihli ve 28970 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Yönetmeliğin 20 nci maddesinin yedinci fıkrası ''Özel saklama koşulu gerektiren veya soğuk zincire tâbi ilaçların; saklama koşullarına uygun olarak eczaneye kabul edilmesi, saklanması ve aynı şartlara uygun olarak hastalara sunulması gerekir. Ayrıca soğuk zincir ilaçların konulması için buzdolabı bulundurulur. Buzdolabı ve eczane içi sıcaklık nem takibinin sağlanması için kayıtların düzenli tutulması kritik durumlarda uyarı verecek erken uyarı sisteminin ve geriye dönük hafıza kaydı bulunan termometrenin bulunması ve eczanede bulunması gereken tüm cihazların düzenli aralıklarla muayenelerinin/kalibrasyonlarının yapılması gerekir.” şeklinde değiştirilmiştir.

Yönetmelik için Tıklayınız

Son Tarih Ne zaman? ​


Eczane sıcaklık takip sisteminde, Son değişiklikle birlikte yeni eczane açan veya nakil yapan eczaneler yeni nesil sıcaklık ve nem takip sistemi kullanmak durumundalar…
Mevcut eczaneler için sisteme son geçiş tarihi 30 Haziran 2019'dur.

Sistemimizin Özellikleri

Daha önce eczaneler ile çalıştınız mı

İlaç takip sisteminde destek verdiğimiz 2000 üzerinde Eczanemiz bulunmaktadır. Referanslarımız için tıklayınız..


Sosyal Medyada Bizi Paylaşın